Güncel

Eski Milletvekili Ayla Akat’a 95 yıla Kadar Hapis İstendi

Terör Örgütü PKK’ya üye olmak suçlaması ile göz altına alınan ardından tutuklanan HDP eski milletvekili Ayla Akat Ata hakkında açılan davada 30 yıldan 95 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı

Terör Örgütü PKK’ya üye olmak suçlaması ile göz altına alınan ardından tutuklanan HDP eski milletvekili Ayla Akat Ata hakkında açılan davada 30 yıldan 95 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 30 Ekim 2016 tarihinde tutuklanan BDP’nin Batman eski milletvekili Ayla Akat Ata hakkında hazırlanan iddianame, 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, “Silahlı terör örgütü kurma, yönetme”, “Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme, bunların hareketlerine katılma” ve “Terör örgütü propagandası yapma” suçları nedeniyle Ata’nın 30 yıldan 95 yıla kadar hapsi istendi.

Ata’nın, PKK’nin bir organı olarak görev yapan DTK içinde üst düzey yönetici olduğu hakkında ayrıntılı delil ve belge elde edildiğinin bildirildiği iddianamede, şüphelinin katıldığı 14 toplantıda “Terör örgütü propagandası” suçunu işlediği kaydedildi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu