Güncel

ESED Rejimi O Bölgeyi Vurmakla Tehdit Etti

​İsrailli mühendisleri hava savunma sistem kodlarıyla oynama yapıldığına dahi iddia yapıldı. Suriye “Scud füzeleriyle vuracağız” diyerek tehdit yaptı. Esed rejimi saldırıların devam etmesi durumunda İsrail hedeflerini Scud füzeleriyle vuracaklarını söyledi.

İSRAİL’E UYARI

Esed rejimi, Suriye’de Hizbullah hedeflerini bombalayan İsrail’e uyarıda bulundu.

Rus yetkilileri arabulucuğu ile İsrailli makamlarına iletilen mesajda, askeri hedeflere yönelik saldırılara cevap verileceği söylenildi. Suriyeli yetkililer ayrıca, sivil hedeflerin vurulması halindeyse, İsrail’e ait Hayfa limanına ve petrokimya fabrikalarına misillime yapılacağına dair mesaj gönderdiklerini açıkladı.

RUSYA’YA AİT FÜZELER MERCEK ALTINDA

Suriye’de olan Rus yapımı balistik füzelerle ilgili tartışmalarsa devam ediyor. Adı açıklanmayan bir İran Hükümet yetkilisi Moskova’nın, İran’a satılan S-300 füzelerinin kodlarını İsrail’e sattığını iddia etti.

İsrail’in Suriye’de yaptığı hava saldırılarında bu kodları kullandığını iddia eden yetkili, “İsrail Suriye’ye düzinelerce hava saldırısı yaptı. Gelişmiş hava savunma sistemlerine rağmen İran ve Suriye karşılık veremedi.

İSRAİL’İ DOST OLARAK DEĞİŞTİRDİLER

İsrailli mühendislerin hava savunma sistem kodlarında oynama yaptığını iddia eden yetkili, İsrailli mühendisler kendi savaş uçaklarını sistemde dost olarak değiştirdiler bu yüzden füzeler devreye girmedi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu