Güncel

Erkekler Neden Sakal Uzatır?

Sokakta gördüğünüz çok sayıda sakallı erkeğin ilgi çekmek için tıraş olmadığını düşünebilirsiniz. Ama sakalın açıklaması bu kadar da basit değil.

Tabii ki bütün beyler yakışıklı, karizmatik ve çekici.

Fakat; yeni bir tarz edinmek isteyenya da daha olgun görünmek isteyenler için sakal harika bir çözüm. Sizce de öyle değil mi?

Her gün traş olma zorunluluğu olmamasından tutun da cilt sorunu yaşayanların yüzlerinin tahriş olmasını engellemesine kadar sakal bırakmanın birçok avantajı var. Elbette olgun ve daha karizmatik görünmek de cabası.

Şimdi sizlere, son dönemde moda haline gelen ”sakallı erkek” imajının aslında bütün beylere yakıştığının kanıtını göstereceğiz. Evrim açısından düşündüğümüzde sakalın işlevi nedir? Çocuklar, kadınlar ve çok sayıda erkek sakalsız idare edebildiği halde bazı erkekler neden sakal bırakmayı seçiyor?

Sakal ilgili yapılan araştırmalar, diğer erkekler arasında daha fazla dikkat çekmek için sakalın evrildiğini gösteriyor. Ve tabii ki kadınların sakala gösterdikleri yoğun ilgi…

Erkeklerin sakallı halleri daha olgun ve yakışıklı

Çekiciliği ile birlikte, sakallı bir erkeğin tercih edilmesinin ardında birçok neden var. Bu nedenler kişiden kişiye farklılık göstermesine karşın birçok durumda geçerli ve bu nedenle, onları bir genelleme altında listelemek yanlış olmaz.

Sakal bir erkeğin yüzünün ortasında beliren devasa bir dünyadır ve bir kadının dikkatini çeken ilk şeydir. Öyle görünüyor ki ilerleyen yıllarda bir kız arkadaş isteyen her erkeğin sahip olmak zorunda olduğu bir şey haline gelecek sakal. Hal böyleyken bir erkeği kuvvetli ve erkeksi gösteren sakal, giyilen takım elbisenin karizması ile birleşince olgun ve gizemli erkeklerin vazgeçilmezi olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı