Güncel

Erbakan’ı Anma Etkinliğine Bütün Liderler Davet Edildi

Saadet Partisi Genel Merkezi 25 Şubat 5 Mart arası bir dizi etkinlik yapılacağını duyurdu! En dikkat çeken ise genel merkezin düzenleyeceği program

Saadet Partisi Genel Merkezi 25 Şubat 5 Mart arası bir dizi etkinlik yapılacağını duyurdu! En dikkat çeken ise genel merkezin düzenleyeceği program, çünkü referandum öncesi kılıçların çekildiği kamplaşmanın had safaya ulaştığı bir dönemde mecliste bulunan ve bulunmayan bütün siyasi liderlerin programa davet edilmesi örnek bir davranış olarak göze çarpıyor. 

Milli Görüş Hareketi’nin Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 6’ncı sene-i devriyesinde yarın Saadet Partisi genel merkezi tarafından Ankara Meyra Palace Otel’de düzenlenecek etkinlikle anılacak. Saadet lideri Temel Karamollaoğlu’nun daveti üzerine ilk yanıt Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu davete katılacağını belirtmesinin ardından Ak Parti’den de Genel Başkan Yardımcılığı düzeyinde katılım kararı alındı.
 
Türkiye’nin önde gelen kuruluş temsilcilerinin de davet edildiği anma programına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi konuşma yapması için davet etmişti. 
 
KARAMOLLAOĞLU’NUN ERBAKAN DAVETİNE KILIÇDAROĞLU’NDAN CEVAP
 
milligazete’nin haberine göre Saadet Partisi genel merkezinden edinilen bilgilere dayanarak, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Erbakan programına bizzat davet eden Saadet lideri Temel Karamollaoğlu’na CHP lideri Kılıçdaroğlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun yarın 19.30’daki Erbakan’ın anılacağı programa iştirak edip birer konuşma yapacağını belirttiği öğrenildi. 
 
CHP’NİN KATILIM KARARINDAN SONRA AK PARTİ’DE KATILMA KARARI ALDI
 
CHP Genel Başkanlık düzeyinde katılacağını belirtmesinin ardından Ak Parti’de Genel Başkan yardımcılığı düzeyinde programa katılma kararı aldı. Ak Parti, Erbakan’ı anma programına katılması için Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in görevlendirildiği belirtildi.

MHP Kanadından henüz olumlu yada olumsuz bir yanıt verilmediği gelen bilgiler arasında. Ayrıca HDP’ye davetiye gönderilip gönderilmediği konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı
Kaynak Milli Gazete
Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu