Güncel

Emniyette Dev FETÖ Operasyonu 9103 Polis Açığa Alındı

​Emniyette dev FETÖ operasyonu 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullah Terör Örgütü ile irtibatlı olduğu söylenilen 9 bin 103 polis görevden uzaklaştırıldı. Açığa alınanlar arasında Emniyet Müdür Yardımcısı motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu’nu vurarak öldüren Celal Yılmaz da var.

Emniyet Genel Müdürlüğün tarafından yapılan yazılı açıklama, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ait Kanun Hükmünde Kararname”nin  2’nci maddesinde söylenilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullah Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu için 9 bin 103 emniyet teşkilat mensubu görevden uzaklaştırıldı.

TÜRKİYE’Yİ ŞOK EDEN İSİM DE AÇIĞA ALINDI

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı İstanbul Grubunda başmüfettiş olan 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Celal Yılmaz’ın da açığa alınanlar arasında olduğu öğrenildi.

Celal Yılmaz, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı iken 17 Ağustos  2015’te Küçükçekmece’de trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsü Ahmet  Sülüşoğlu’nu vurarak öldüğü gerekçesiyle tutuklanmış ve 8 gün sonra serbest bırakılmıştı. “Haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 seneden 18 seneye kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Yılmaz, aynı sene 19 Kasım’da  duruşmada tekrardan tutuklanmıştı. 

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 2016 senenin şubat ayında son duruşmada, “meşru müdafaa sınırları ve mazur görülebilecek heyecan, korku ve telaş” sebebiyle sanık hakkında ceza verilmesine yer olmadığına  hükmederek Yılmaz’ı tahliye etmişti.

İSTANBUL EMNİYETİ’NDEN 829 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Fetullah Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle yurt genelinde  görevinden uzaklaştırılan 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubundan 829’unun  İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda olduğu öğrenildi.

667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ait Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde söylenilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğünde ikisi 4’üncü sınıf emniyet müdürü, biri emniyet amiri, 85’i komiser sınıfı, 741’i memur olmak üzere  829 personel açığa alındı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu