Güncel

Emniyet Müdürlüğünden Öğrencilere Trafik Kuralları Eğitimi Verildi

Van İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi tarafından öğrencilere yönelik ‘Trafik Kuralları Eğitimi’ programı düzenlendi.

Van İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi tarafından öğrencilere yönelik ‘Trafik Kuralları Eğitimi’ programı düzenlendi.
 

Emniyet Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde 3-17 yaş grubundaki çocuklara yönelik düzenlenen “Çocuklar için Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında öğrencilere trafik kuralları eğitimi verildi.

Vatandaşlara da ‘Sürücü ve Yaya Eğitimleri’ konusunda da eğitimlerin verildiği programın 2013 yılından bu yana devam ettiği belirtildi.

Program kapsamında Van İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Şubat ayı içerisinde ‘Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında İMKB Fen Lisesi, Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi ve Kadriye Sağdiç İlkokulunda toplam 393 öğrenciye ‘Trafik Kuralları’ eğitimi verildiği ifade edildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde 75, Van Adliye Sarayında 53, Yüzüncü Yıl Üniversitesinde ise eğitim gören 6 öğrenci olmak üzere toplam 134 vatandaşa da ‘Sürücü ve Yaya’ eğitimi verildiği belirtildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı