Gap

Elazığ Diken Üsünde

Elazığ’da Evleri Çatlayan Vatandaş Diken Üstünde Olduklarını Söyledi Her an Yıkılacak Korkusuyla Evlerinde Yaşadıklarını Dile Getiren Elazığlı Vatandaşlar Yetkililerden Yardım Bekliyor.

Elazığ Maden’de bir süre önce evlerde oluşan çatlaklar, ilçe halkının tedirginlik yaşamasına neden oluyor.

Yıkılma tehdidi nedeniyle birçok kişinin evini boşalttığını belirten Madenliler, yaşananlara rağmen duruma müdahale edilmemesinden yakındı.

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen ilçe sakinleri, evlerinin yıkılma korkusuyla yaşamak istemediklerini dile getirdiler.

İlçe yakınlarında bulunan bakır fabrikasının hafriyatlarını dökmesiyle çatlakların oluştuğunu söyleyen Madenliler, “Evimizde 7-8 ay içinde çatlaklar oluştu. Bunun sebebi de bakır fabrikasının döktüğü hafriyattır. Bölgede her yağış sonrası korkuya kapılıyoruz. Burası eski bir yerleşim bölgesi. Evlerimizin etrafında çatlaklar oluşmasıyla tehlikenin farkına vardık. Bazı toprak alanlarda da derin çatlaklar var. Herkes tehlikede ve korku dolu bekleyiş içerisinde.” dedi.

İlçede 13 yerde kazı çalışmalarına başlayan görevlilerin, bir ay içerisinde durumla ilgili rapor oluşturacakları öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu