Güncel

Ekolojik Dengeyi Korumak İçin Sıkı Denetimler Yapılıyor

Kaçak balık avlamaya sıkı denetim Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Botan vadisinde kaçak avlanma yapıldığı ihbarı üzerine, denetimlerde bulundu.Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Botan vadisinde kaçak avlanma yapıldığı ihbarı üzerine, Botan vadisi boyunca iki ekiple denetimlerde bulundu.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Demirhan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Botan Vadisinde avlanma yasağına rağmen bazı şahısların yasak av araçları ile balık avladıkları duyumu üzerine, Müdürlük bünyesinde kurulan iki ekiple, Botan vadisi Meydandere Köyünden, Eğlence köyü bölgelerinde Vadi boyunca denetimlerde bulunduğunu açıkladı.

Demirhan, “Botan Vadisinin eşsiz doğa güzelliğini ve Botan Çayındaki ekolojik zenginliği korumak amacıyla ilimiz su ürünleri av sahalarında, İl Müdürlüğümüz su ürünleri sahasında denetimler, kolluk kuvvetleri ile koordine bir şekilde aralıksız devam edecektir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları büyük önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı