Gap

Ekinci Anayasa Referandumu İçin Destek Turlarına Çıktı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, haftanın belirli günlerinde sürdürdüğü esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Çarşı bölgesi esnafını ziyaret eden Başkan Ekinci, ‘Evet’ kampanyasına destek istedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, rutin esnaf ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Vatandaş ve esnafla sık sık iç içe olup taleplerini birinci ağızdan dinleyen Başkan Ekinci esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Referandum öncesi bir anlamda ‘Evet’ kampanyasının startını da veren Başkan Ekinci’ye vatandaş ve esnafta yoğun ilgi gösterdi.

Beraberindeki Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleriyle birlikte sabahın erken saatlerinden itibaren Geleneksel Kunduracılar Pazarı, Attar pazarı, Haşimiye bölgesi, Dabakhane Camii bölgesi, tütüncüler Pazarı, Manifaturacılar ile Neçekçi Hanı ziyaret eden Başkan Ekinci, bir yandan vatandaşla fikir alışverişinde bulunup taleplerini dinlerken diğer yandan vatandaş ve esnafa referandumda evet demeleri çağrısında bulundu. Başkan Ekinci’nin çağrısına büyük bir teveccüh gösteren vatandaşlar, Şanlıurfa’nın yine rekor kıracağı vurgusunda bulundular. Esnafın çay talebini kırmayıp sık sık işyerinde esnafla kısa süreli de olsa oturup sohbet eden Başkan Ekinci’nin bu davranışı takdir topladı.

Yapılan esnaf ve vatandaş ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci şunları söyledi, ”Sabah esnafımızı ziyaret ettik dolaştık Esnafımızın gündeminde malum referandum süreci var. Şunu da gördük ki esnafımız daha önceden kararını vermiş durumda. Bu insanlar bu referandumda Türkiye’de ilk sırayı alacaklarını kendileri ifade ediyorlar. Buda bizleri mutlu ediyor. Özellikle neden “Evet” diye sorduğumuzda istikrar, gelecek, huzur adına bu Ülkemize kastedenlerin düşmesi adına “Evet”  diyeceklerini ifade ediyorlar. Buda bizleri tabi ki mutlu ediyor. inşallah bundan sonraki süreçte bu tarz gezilerimiz devam edecek. Bu gezilerimizde inşallah devam edeceğiz hem vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemiş olacağız hem de kendilerinin bizlere ilettiği talepleri birinci ağızdan dinleyip bunların çözümü konusunda çalışmalar yapacağız. “

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu