Teknoloji

Ehliyetini Yenilemek İçin Giden Vatandaş Kayıtlarda Ölü Olarak Çıktı!

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde oturan 57 yaşındaki Ednan Öz, ehliyetini değiştirmek için gittiği nüfus dairesinde kayıtlarda ‘ölü’ olarak göründüğünü öğrendi. Büyük şaşkınlık yaşayan Öz, hatanın düzeltilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğüne yazı yazıldığını söyledi.

Korkuteli’ne bağlı Sülekler Mahallesi’nde çiftçilik yapan 2 çocuk babası Ednan Öz, yeni kimlik çıkarmak ve ehliyetini değiştirmek için Korkuteli Nüfus Müdürlüğüne gitti. Öz, kimliğini çıkarttıktan sonra ehliyetini de değiştirmek için görevli memurunun yanına gitti. Ancak memur, ehliyet kaydında ‘ölü’ göründüğünü söyledi. Büyük şaşkınlık yaşayan ve görevlilere ‘Ölü değilim, yaşıyorum, buradayım’ diyen

Ednan Öz, başından geçenleri şöyle anlattı: “Ehliyetimin kayıtlı sayfasını gösterdiler. T.C. kimlik numaram aynı. Anne, baba adı, doğum yeri normal. Mutlaka bir yerde yanlışlık vardır diye düşündüm. Ama hepsi doğruydu. Fotoğrafta bana aitti. ‘Bir yanlışlık var’ dedim. Yanlışlık yok, sen ölüsün’ dediler. ‘Ben karşınızdayım’ dedim. Bu sefer araştırmaya başladılar. Sonra yanlışlığın Amasya’nın Merzifon ilçesinde yapılan bir memur hatasından kaynaklandığını öğrendim. Ehliyetimi 5 Kasım 1990’da Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğünden almıştım. Şimdi Korkuteli Nüfus Müdürlüğü, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğüne yazı yazdı. Hatanın düzeltilmesinin ardından yeni ehliyetime kavuşmayı bekliyorum.” (Antalya/DHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı