Gap

Eğitimde Destek Çok Önemli

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bir okula katkıda bulunan öğrenci velisi her konuda eğitime destek olunmalı diyerek destek olmak istedi.

Bismil Atatürk İlkokuluna bir adet fotokopi makinası hediye eden öğrenci velisi Musa Çelebi, “Eğitime el atmak bir toplumun geleceğini şekillendirmektir.” dedi.

Aldığı fotokopi makinasını Okul Müdürü Erhan Karagöz ve öğrencisinin sınıf öğretmeni Canan Acar’a teslim eden Musa Çelebi, eğitime yapılan hizmetlerin toplumun geleceğine şekil vermek olduğunu ifade etti.

Çelebi, “Özelikle eğitime destek çalışmaları, geleceğe sağlıklı ve bilinçli nesiler yetiştirmek açısından büyük önem arz ediyor. Eğitimin olmayan insanın modern dünyada bir değeri yoktur. Bizden sonra ki nesillerin, şimdikinden daha iyi eğitim alıp, daha iyi donatılmaları gerekiyor. Yüce kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetinin ‘oku’ emriyle başlaması okumanın, öğrenmenin ve eğitimin önemini gayet açık bir şekilde anlatılıyor. Eğitim ve öğretimi insanlık için olmazsa olmaz bir gerekesimindir. En büyük umudumuz bugün okul sıralarında oturan çocuklarımız gençlerimiz ve onları şekillendiren öğretmenlerimizdir. Eğitime el atmak bir toplumun geleceğini şekillendirmektir.” dedi.

Katkılarından dolayı öğrenci velisi Çelebi’ye teşekkür eden okul müdürü Karagöz, imkânı olan herkesin eğitime destek vermesi gerektiğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu