Güncel

Eğitimcilerden Seçmeli Ders Uyarısı Geldi.

Okullarda seçmeli ders tercih süresinin 15 Şubat’ta sona ereceğini hatırlatan eğitimciler, velilere çağrıda bulundu.

Okullarda seçmeli ders tercih süresinin 15 Şubat’ta sona ereceğini hatırlatan eğitimciler, velilere çağrıda bulundu.
 

Okullarda seçmeli olarak okutulan Kur’an-ı Kerim, siyer ve temel dini bilgiler gibi derslerin tercih süresi 15 Şubat Perşembe günü sona eriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, velilere, süre dolmadan tercihlerini yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Konuşmasında seçmeli derslerin önemine dikkat çeken Çaplık, seçmeli derslerin tamamının bir Müslümanların yoğun yaşadığı Türkiye’de asli ders olarak verilmesi gerektiğini belirtti.

Çaplık, “Gelecek eğitim-öğretim yılı için seçmeli derslerin son tarihi 15 Şubat’tır. Bu tarih gelmeden önce bütün duyarlı velilerimizden Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu istiyoruz: Çocuklarımıza seçmeli ders olarak Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçmelerini özellikle tavsiye ediyoruz.” dedi.

“Dindar bir toplum istiyoruz”

Dindar bir toplum istediklerini vurgulayan Çaplık, “Çocuklarımızın aynı zamanda erdemli, ahlaklı birer fert olabilmeleri için Kur’an eğitiminin, Peygamber Efendimizin hayatının şart olduğunu ve kendi ibadetlerini nasıl gerçekleştireceklerine dair temel dini bilgiler derslerinde bunların zorunlu olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla bu derslerin seçiminin çok önem arz ettiğini ve herkesin bu hususta duyarlı davranarak bir an önce bu derslerin seçimi noktasında harekete geçmelerini ve sonuna kadar da bunun takipçisi olmalarını tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

“Üç dersi seçerek çocuklarınıza, geleceğinize yatırımda bulunun”

Halkın Müslüman olan bir ülkede Kur’an-ı Kerim’in, Siyer-i Nebi’nin ve temel dini bilgilerin zorunlu olmasını olması gerektiğine işaret eden Çaplık, “Bu derslerin gelecek süreçte eğitim ve öğretim yılında zorunlu hale getirilmesi en büyük temennimizdir. Zira bu temel dini bilgilerin Kur’an-ı Kerim’in ve Siyer-i Nebi’nin eğitiminin eksik kaldığı süreçlerde çocukların kesinlikle maneviyatız bir şekilde yetişeceklerini düşünüyoruz. Bu da bizim en büyük sıkıntımız olacaktır. Bu çerçevede olaya baktığımızda Eğitimciler Cemiyeti olarak bütün vatandaşlarımıza şunu söylüyoruz: Herkes kendi çocuğuna özellikler bu üç dersi seçerek bu hususta çocuklarına, geleceklerine yatırımda bulunsunlar.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı