Güncel

Eğitim Her Şeyden Daha Önemlidir

Okumadan başarının sağlanmasının mümkün olmadığını söyleyen Batman Valisi Ahmet Deniz, eğitimin her şeyden daha önemli olduğunu belirtti.

Okumadan başarının sağlanmasının mümkün olmadığını söyleyen Batman Valisi Ahmet Deniz, eğitimin her şeyden daha önemli olduğunu belirtti.
 

Batman Valisi Ahmet Deniz, Sason ilçesi ve Yücebağ beldesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sason Kaymakamı Ökkeş Beyaz, Belediye Başkanı Cuma Uçar, Yücebağ Belde Belediye Başkanı Atilla Çetinkaya ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Deniz, beldede devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi.

Yücebağ Belde Belediyesi bahçesinde belde halkı ile bir araya gelen Deniz, ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgi vererek, Sason’da 100 kilometreye yakın yol çalışması yaptıklarını söyledi.

Daha sonra beldede yapımı devam eden 16 derslikli Çok Programlı Anadolu Lisesi inşaatı ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları yerinden inceleyen Deniz, devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Deniz, belde ziyareti sırasında beldede eğitim öğretim faaliyeti yürüten Yücebağ Posta İlkokulu ve Yücebağ İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret etti.

“Batman Her Yerde Okuyor” kitap okuma kampanyası hakkında bilgi veren Deniz, öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunarak, okumadan başarının sağlanmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Vali Deniz, daha sonra Sason Yunus Emre İlkokulunda düzenlenen “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesi toplantısına katıldı.

İlçede görev yapan okul müdürlerinin katıldığı toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesi kapsamında ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bir sunum yapıldı.

Sunumun ardından okul müdürlerine hitap eden Vali Deniz, ilde eğitim kalitesinin artırılması için Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesinin başlatıldığını belirterek, “Proje 22 tane alt projeden oluşmaktadır. Bir yıl içerisinde proje kapsamında çok önemli çalışmalar yapıldı. Akademik eğitimde ilimizi daha iyi seviyelere taşımak için daha çok çalışmalıyız. Eğitim her şeyden daha önemlidir. Eğitime yapılan fiziki iyileştirmeler tek başına yeterli değildir. Eğitime idareci ve öğretmen faktörünün yanında, veliyi de işin içine katmasanız istediğiniz başarıyı yakalamanız mümkün değildir.” dedi.

Okulların, eğitimcilerin sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Deniz, “Ekip ruhuyla hareket ederek, bir sinerji oluşturmanız lazım.” diye konuştu.

Okul öncesi eğitim alanında yürütülen “Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman, okul öncesi eğitimde okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını belirten Deniz, “Okul öncesi eğitim çok önemsemeliyiz. Eğer eğitimde bir sıçrama yapılacaksa, bunu okul öncesi eğitim ile yapabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Okulların temizliği ve güvenliği konusunda okul müdürlerine uyarılarda bulunan Deniz, okulların çevresinde gerekli denetimlerin yapılmasını ve eksikliklerin en kısa zamanda giderilmesini istedi. 

 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu