Güncel

e-Okul’dan 1,5 Milyar Kez Öğrenci Bilgisi Soruldu

e-Okul’dan 1,5 Milyar Kez Öğrenci Bilgisi Soruldu: MEB’in e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne son bir yılda 1,5 milyar kez giriş yapıldı.Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrenci ve velilerin kullanımına sunduğu ve son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden e-Okul sistemi aracılığıyla öğrencilere ait birçok bilgiye anında ve kolay erişim imkânı sağlanıyor.

MEB’in e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne son bir yılda 1,5 milyar kez giriş yapıldı.
 

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrenci ve velilerin kullanımına sunduğu ve son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden e-Okul sistemi aracılığıyla öğrencilere ait birçok bilgiye anında ve kolay erişim imkânı sağlanıyor.

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca geliştirilen e-Okul sisteminde öğrencinin bütün not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihleri yer alıyor. e-Okul sistemine öğrenci ve velilerce son bir yılda 1,5 milyar kez giriş yapıldı. Bu girişlerin yüzde 80’i, 18 milyon akıllı telefonda kurulu mobil e-Okul uygulamasından gerçekleştirildi.

e-Okul’da öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-Karne ve şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

Öte yandan, e-Okul sistemi en çok tıklanan kamu siteleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle eğitim ve öğretim yılı sonlarında veliler günde 30 milyon kez e-Okul sistemine girerek, çocuklarının okul durumlarına ilişkin bilgilere ulaşıyor. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı