Spor

Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’ndan Hayranlarını Üzecek Haber

Türkiye’nin yarış sporlarındaki gururu Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu kariyerini sonlandırma kararı aldığını bildrdi.


Türkiye’nin yarış sporlarındaki gururu Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu kariyerini sonlandırma kararı aldığını bildrdi.  

Kendi resmi Instagram hesabından yaptığı açıklamada; kariyerinin son yarışına İtalya’da çıkacak olan Sofuoğlu uzun süredir yapmış olduğu motor sporlarını bırakma kararı aldığını belirtti. Bırakma kararında en önemli faktörlerden biriside Sayın Cumhurbaşkanının isteği üzerine olduğunu bildirdi.

Dünya Şampiyonu ve Milli Gururumuz Kenan Sofuoğlu Yıllardır Severek yaptığı ve hemen hemen bütün yarışlardaki başarıları ile Türk milletinin Dünyadaki gurur kaynağı olmuştur.

 
 

CUMHURBAŞKANIMIN İSTEĞİ ÜZERİNE YARIŞ KARİYERİMİ NOKTALIYORUM 

 
 

“Bu hafta sonu italya’da “JÜBİLE” yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü ülkemizi dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik, Şanlı Bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya şampiyonalarında yarışabilmekti şükürler olsun ki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya’da jubile yapacağız.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu