Ekonomi

Dolar Hızlı Bir Şekilde Kan Kaybediyor

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya’nın Londra’da yapmış olduğu açıklamaların tesiriyle aşağı yönlü hareket yapan dolar güne 3.68’den başladı. Euro ise 3.93 seviyesinden işlem görüyor.

Uluslararası piyasalarda ilk işlemde dolar/TL 3.6840 liradan işlem görüyor. Euro/TL yüzde 0.06 inişle 3.9289 seviyesinde yer aldı, euro/dolar 1,0662’den güne giriş yaptı.

MERKEZ’İN AÇIKLAMASI DOLARI DÜŞÜRDÜ

Kurda geri çekilme peş peşe ikinci gün de devam etti. Dün gün içerisinde Londra’da açıklama yapan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın, 3. çeyrekte büyümede meydana gelen düşüşün geçici olduğunu söylemesi ve TCMB’nin fiyat istikrarını için tüm araçları kullanacağının altını çizmesi ile kur 3,68’li seviyelerine kadar indi.

DOLAR, 3,66 TL’Yİ TEST YAPABİLİR

Başkan Çetinkaya’nın yapmış olduğu açıklama ile yatırımcılara likidite koşulları hakkında ‘kaygılanmayın’ dediğini söyleyen analistler, “Kurdaki geri çekilmenin devamında 3,6870 desteğinin aşılması durumunda 3,6600 desteğinin test yapıldığını görebiliriz. Yukarı yönlü hareketlenmelerde ise 3,7220 ve 3,7500 direnç seviyeleri takip yapılmalı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı