Ekonomi

Dolar Bozdurma Kampanyasına Peynirli Destek

Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından dolarını bozduran bingöllülere tulum peyniri hediye edileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın “dolarınızı bozdurun” çağrısı üzerine harekete geçen vatandaşlardan ilginç kampanyalar devam ediyor.

Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başlattığı kampanya ile, 100 dolar veya 100 euro bozdurana Bingöl’ün meşhur tulum peynirinden 1 kilogram bedava verileceğini duyurdu.

Başlattıkları kampanya hakkında İLKHA’ya açıklamalarda bulunan Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, dolar bozdurma kampanyalarına destek olmak amacıyla,  duyarlılık oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu güzel ülke üzerinde oynanan oyunlarla bildiğiniz gibi gezi olayları, daha sonra da 17-25 Aralık ve en son 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamadılar. Bu güzel ülkeyi çökertmek için bu sefer bu ekonomik politikayı izlediler. Bizler de bu politikayı çürütmek için bütün var gücümüzle, vatandaşlarımız ve STK’larla birlikte, nerden gelirse gelsin, bütün tehditleri bertaraf etmeye gücümüz yetiyor çok şükür.” dedi.

“Devlet ve millet olarak hiçbir şekilde boyun eğmeyeceğiz”

Devlet ve millet olarak hiçbir şekilde bu tür oyunlara boyun eğmeyeceklerini belirten Kaysadu, başlattıkları kampanya hakkında da bilgi vererek şunları söyledi:

“100 doları bozduran herkese, Bingöl’ün en hakiki koyun-keçi birliği tarafından üretilmiş 1 kilogramlık tulum peynirini hediye ediyoruz. 2-3 gün daha bu kampanyaya devam edeceğiz. Sayı olarak bakmıyoruz, ne kadar 100 dolar bozan olursa, o kadar da peynir veriyoruz.  Gerçekten de sizlere teşekkür ediyorum. Her tarafta, her yerde siz basın olarak yaptığınız çalışmalarla ülkeye bu şekilde sahip çıkıyorsunuz. Hem yazılı olarak hem de görsel olarak, her yeri dolaşıyorsunuz. Bingöl’ümüzü de bu şekilde tanıtıyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu