Biyografi

Doktor Eşi Kocasına Yazdığı Mektup Olay Oldu

Bir doktor eşi kocasına mektup yazarak duygularını dile getirdi, Doktor eşinin yazmış olduğu mektup sosyal medyada paylaşma rekoru kırdı bakın doktor eşine ne yazmış ?

Sevgili Doktor Eşim,

Seni görüyorum, seni duyuyorum.  Bütün gece boyunca öksürdüğünü, grip sonrası pnömoni nedeni ile hırıltılarını duyuyorum.  Bir sonraki vardiyana gitmek için, 5 saat uyuyabildiğin uykunda titremelerini hissediyorum.

Bunu ‘vardiya’ diye adlandırdım ama ikimizde biliyoruz ki bir doktor 8 ya da 12 saatlik normal mesai yapmaz. 16 saat belki daha fazla çalışacaksın. Akşam evde ya da sabahın erken saatlerinde sürekli bir şeyler okuyor olacaksın.  Soğumuş yemeğini yemeye çalışırken veya hızlı bir şekilde aldığın duştan sonra saçını kurutmaya çalışırken telefon ile konuşmaya çalışacaksın.  Çünkü biliyorum ki seni yalnız bırakmayacaklar.  Tatiller de bile…

Hayallerinden vazgeçtiğini, hekim sayısı yetmediği için sürekli nöbete kalman gerektiğini, yöneticilerinin isteklerini sorar gibi yapıp; senden hep daha fazlasını istediğini ama hep daha azını verdiğini görüyorum.

Ruhunu kaybettiğini görüyorum. Sevincin, eğlenceli yanın ve ince zekanın yerini, hoşnutsuzluk ve alaycı sözlere bıraktı. Zamana karşı yarışıyorsun.

Görüyorum ki eve bitkin ve yorgun geliyorsun ama buna rağmen bulaşıkları ve çamaşırları yıkamaya çalışıyorsun. Umudumu da kaybediyorum.  Çünkü biliyorum ki geleceğe dair planlarımız hiç bitmeyecek; ev sahibi olmak, çocuklarımızın geleceği, stressiz bir ev… Umudumu kaybediyorum çünkü seni mahveden bu yolda devam edeceksin biliyorum.

Bunu kendi mutluluğun için değil; insanlara yardım etmek, onları tedavi etmek ve ailelerinin yanına göndermek için yapıyorsun ya da bir sonraki maceraya geçişlerini kolaylaştırıyorsun.  Çünkü biliyoruz ki hepimiz ölümlüyüz.

Evrak işleri, hasta sonuçları, teşhis koyulacak diğer hastalar ve pek çok iş için pnömonine rağmen çalışmak zorundasın ve ayaktasın.

Onlar; senin sürekli araştırdığını, geç saatlere kadar bir şeyler okuduğunu, ne kadar yorulduğunu ve yeteri kadar uyuyamadığını görmüyorlar. Yaşlı bir hastayı tekrar hayata döndürmek için ne kadar uğraştığını, kendine iyi bakmayan insanların sağlığı için ne kadar uğraştığını görmüyor, senden mucize bekliyorlar.

Hayatının 23 yılını ve eğitimine harcadığın onlarca parayı da görmüyorlar.

Ben seni görüyorum ve seni seviyorum.

Doktor Eşi,

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu