Güncel

Doğu Guta’da Zulüm Aralıksız Devam Ediyor.

Suriye’nin başkenti Şam’ın doğusunda yer alan Doğu Guta bölgesine yönelik saldırılarda 100’den fazla kişi hayatını kaybetti.

Suriye’nin başkenti Şam’ın doğusunda yer alan Doğu Guta bölgesine yönelik saldırılarda 100’den fazla kişi hayatını kaybetti.
 

Suriye’nin başkenti Şam’ın doğusunda yer alan ve muhaliflerin kontrolündeki Doğu Guta bölgesine Rus destekli Esed rejimi saldırılarında 100’den fazla kişi hayatını kaybetti.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, aralarında kadın ve çocukların da olduğu sivillerin hedef alındığına dikkat çekti.

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren sivil savunma ekipleri, ölü sayısının artabileceğini belirtti.

Yaklaşık 400 bin kişinin yaşadığı ve Astana anlaşmalarında çatışmasızlık bölgelerinden biri ilan edilen Doğu Guta’daki kuşatmanın sivillere yönelik olmadığını savunan Şam yönetimi ise yalnızca silahlı muhaliflerin hedef alındığını iddia etti.

Cenevre’de Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) sözcüsü Jens Laerke, iç savaş halindeki ülkeye insani yardımların teslimatını sağlamak için çatışmaların sonlandırılması çağrısında bulundu.

İnsani krizin derinleştiği bölgede, yüzlercesi acil binden fazla sivil hasta tahliye edilmeyi bekliyor. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk da açlık ve ilaçsızlığa karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu