Güncel

Doğu Anadolu’ya Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Hakkari, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege kıyıları dışındaki bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara, Kuzey Ege Kıyıları, Akdeniz, Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere gece saatlerinden sonra Hakkari, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ile 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Yoğun kar yağışı uyarısı!

Yağışların Hakkari, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar yağışı (20 santim ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma ve don, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesi) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevreleri ile doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege kıyıları dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kuzey Ege kıyıları ve Manisa çevrelerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur zamanla kar şeklinde olması bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur kar şeklinde olması bekleniyor.

İç Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don görülmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile Bayburt çevrelerinin, gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Malatya, Elazığ, Iğdır ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere gece saatlerinden sonra Hakkari, Bitlis ve Bingöl çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don görülmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Şanlıurfa: Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18°C

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 18°C

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı 7°C

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 12°C

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı 3°C

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 8°C

Manisa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 13°C

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 10°C

Zonguldak: Çok bulutlu, yağmurlu 7°C 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu