Güncel

Doğan Holding’e FETÖ Baskını

FETÖ soruşturması kapsamında Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen gözaltına alındı. Öte yandan Doğan Holding konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen’ın gözaltına alındığı belirtildi. Doğan Holding konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmış, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Aynı soruşturma kapsamında polis sabah saatlerinde Doğan Holding’in İstanbul Üsküdar’daki merkez binasına operasyon düzenleyerek Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen gözaltına alındı.

Öte yandan Doğan Holding, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Bu sabah şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’in ve eski yöneticimiz Yahya Üzdiyen’in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.” 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu