Güncel

Diyarbakırlı İşsizler Yine Hayal Kırıklığına Uğradı

İŞKUR Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından 5 bin personel alımı için yapılan kura çekiminin sonuçlarının açıklanmaması iş arayanları hayal kırıklığına uğrattı.

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Programları (TYP) kapsamında 5 bin personelin 6 aylık süreyle çalıştırılması amacıyla 40 bin kişi arasında kura çekimi gerçekleştirilmişti.

2 gün önce gerçekleştirilen kura çekiminin sonuçlarını öğrenmek isteyen katılımcılar, İŞKUR İl Müdürlüğü önünde akşam saatlerine kadar beklediler.

Kendilerine sonuçların açıklanacağı sözünün verildiğini savunan vatandaşlar, kura sonuçları açıklanmayınca eli boş döndüler. Vatandaşlar, duruma tepki göstererek, sonuçların bir an önce açıklanmasını istediklerini söylediler.

Öte yandan, kura çekimi esnasında bir yetkilinin, uzun zaman alacağı gerekçesiyle isimlerin tek tek açıklanmayacağını belirtmesi üzerine bir katılımcı “Bu kadar kişiden listede kimlerin olduğunu bilmiyoruz. Daha sonra bu listelerle oynanmayacağının garantisini kim bize verecek?” diye sormuştu.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu