Gap

Diyarbakır Valiliğinden Öldürülen PKK’lı için Açıklama

Kaymakama suikast hazırlığında olan ve çatışmada öldürülen PKK’lı için Diyarbakır Valiliğince açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada çatışmanın detayları verildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, belediyelere görevlendirilen kayyumlara, siyasetçi ve iş adamlarına yönelik saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen bir PKK’linin öldürüldüğü belirtildi.

Alınan bilgiler doğrultusunda saat 03.30 sıralarında Yenişehir ilçesindeki bir eve baskın düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, polis ile PKK’li arasında çatışma yaşandığı kaydedildi.

Açıklamada, “İlimizde özellikle belediye başkanlığı görevi yapmakta olan kayyumlara, önemli siyasetçi ve iş adamlarına yönelik olarak saldırı gerçekleştirileceği şeklinde alınan bilgiler doğrultusunda 12 Ocak 2017 günü saat 03.30 sıralarında ilimiz Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir ikamete güvenlik güçlerimiz tarafından operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyon sırasında şüpheli şahıs ile güvenlik güçlerimiz arasında çıkan silahlı çatışmada şüpheli şahıs etkisiz hale getirilmiştir.” denildi.

Çatışma sonrası yapılan aramalarda PKK’linin üzerinde bir tabanca, 2 şarjör, 42 fişek ve sahte nüfus cüzdanı ele geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, söz konusu PKK’liyle irtibatlı olduğu değerlendirilen 2 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu