Güncel

Diyarbakır’da Düzenlenen Mevlid Kandili İçin Teşekkür Mesajı Yayımlandı

Peygamber Sevdalıları’ndan teşekkür mesajı ​Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, dün Diyarbakır’da düzenlenen mewlid etkinliği sonrası teşekkür mesajı yayımladı.Diyarbakır’da düzenlenen ve 7’den 70’e yüzbinlerce kişinin katılım gösterdiği “Hz Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı mewlid etkinliği sonrası Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğünden teşekkür mesajı yayımlandı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bağrını İslam’a açtığı 639 yılından beri istikamet üzere kalan Diyarbakır; Mekke, Medine ve Kudüs gibi İslam medeniyetinin en önemli şehirlerinden olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu. Bu vesileyle Peygamber Sevdalıları Platformu İl Koordinatörlüğü olarak hayır ve bereket dolu ‘Hz. Peygamber(sav)’i Anlama ve Sünnetini Yaşama’ temalı mewlid etkinliği için aylardır yapılan hazırlıklarda bizleri yalnız bırakmayan başta üye ve gönüllülerimiz olmak üzere tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları yetkililerine, üye ve gönüllülerine, haber ajanslarına, ulusal ve yerel basın kuruluşlarına, sosyal medya platformlarına, okudukları ilahi ve mewlidleri ile programa renk katan sanatçılarımıza, etkinliğe katılan tüm peygamber aşıklarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Mesajın sonunda, “Yüce Rabbimiz kıyamete kadar İslam beldelerini şeytan ve avenesinin şerrinden muhafaza etsin. Bizlerin ayaklarını kendine kulluk ve Peygamberinin sünneti üzerinde sabit kılsın.” denildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı