Güncel

Diyanet Gençlik Merkezi Türkiye’de İlk Adıyaman’da Kuruldu

Diyanet Gençlik Merkezi Türkiye’de İlk Adıyaman’da kuruldu. Adıyaman Müftülüğü, gençlerin öz değerler çerçevesinde kişisel ve manevi gelişimini sağlamak amacıyla Gençlik Merkezi kurdu.Türkiye’de bir ilk olarak kurulan ve 15- 29 yaşları arası gençlerin okul ve iş saatleri dışındaki boş vakitlerini değerlendirme, manevi gelişimi sağlama ve inandığı gibi yaşayabilme becerisi kazandırmak için Adıyaman Müftülüğü tarafından açılan Gençlik Merkezi, haftanın 7 günü hizmete açık olacak.

Merkezin çalışmaları hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi başkanı Fadıl Akkuş, ” Diyanet Gençlik Merkezimizin 3 katlı bir yeri var. Gençlerin, kitap okuyacağı, ders çalışabileceği nezih bir ortam var. Gençlerimizin oturup çay içebileceği, muhabbet edebileceği, gerektiğinde zekâ oyunları oynayabileceği mekânlarımız var. Buradaki görevli kardeşlerimiz ile hasbihal ederek dini konulardaki ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Çocukların spor yapabilecekleri tenis masalarının ve ibadetlerini yapabilecekleri küçük bir mescitlerinin de olduğunu belirten Akkuş, “Gençlerin gelişimine katkı sağlayabilecek eğitici filmler ve seminerler yapabileceğimiz salonumuz da mevcut.” dedi.

Her geçen gün artan madde kullanımının ve ahlaki yozlaşmanın önüne geçebilmek için çalıştıklarını ve bu çalışmaların daha kapsamlı hale gelebilmesi için büyük bir çaba verdiklerini belirten Akkuş, Gençlik Merkezinin amacını ise şöyle açıkladı:

“Amacımız, gençlerimizi okullarda, camilerde, üniversitelerde yaptıkları çalışmalarıyla ortak bir noktada buluşabilecekleri bir merkez oluşturmaktı.”

Ailelere de çağrıda bulunan Akkuş, ebeveynlerden, çocuklarına maddi ve manevi anlamda değerlerine sahip çıkacak bir gençlik yetiştirmek için gayret sarf etmelerini istedi.

İyi bir eğitim için gerekli zemini oluşturduklarını belirten Akkuş, “Bundan sonra biraz da iş anne ve babalara düşüyor. Çocuklarını buraya yönlendirmeleri tavsiye ediyoruz. 15 ve 29 yaşları arasındaki gençlere açık olan bir merkezimize aileler çocuklarını gönderdikten sonra gelişimlerini sağlamak için her türlü imkânı sağlayacağımızdan emin olabilirler.” şeklinde konuştu.  

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu