Güncel

Dışişleri Bakanlığı; İsrail Yıllardır Yaptığı Bu Zulümü Acilen Durdurmalıdır

Dışişleri Bakanlığı; İsrail yıllardır yaptığı bu zulümü acilen durdurmalıdır. Dışişleri Bakanlığı, biri gazeteci 31 kişinin şehit olduğu siyonist saldırılara karşı uluslararası toplumun ortak tavır alması gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı, Siyonist işgalcilerin Gazze’de düzenlenen gösterilere yönelik devam eden saldırılarına ilişkin kınama mesajı yayımlandı.

Dışişlerinden yapılan açıklamada, “İsrailin 30 Mart 2018 tarihinden bu yana gerçekleştirilen barışçı protestolarda aralarında gazeteci Yaser Murtaja’nın da yeraldığı 29 masum kişinin hayatını kaybetmesine ve binlerce kişinin yaralanmasına neden olan saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa diliyoruz.” denildi.

Açıklamada, “Bu saldırgan tutumuyla tüm uyarılara karşın uluslararası hukuku ayaklar altına alan ve görevini yapan gazetecileri dahi hedef almaktan çekinmeyen İsrail’e karşı uluslararası toplumun ortak tavır almasını bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı