Güncel

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Amerikayı Ziyaret Edecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 30 Ocak-3 Şubat 2017 tarihlerinde Arjantin, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika’yı ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 30 Ocak-3 Şubat 2017 tarihlerinde Arjantin, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika’yı ziyaret edeceği bildirildi.

Bakanlıktan  yapılan yazılı açıklamada, Çavuşoğlu’nun Arjantin ziyaretinin 19 yıllık bir aradan sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde yapılacak ilk ziyaret olacağı belirtildi.

Ayrıca Paraguay ziyaretinin de Dışişleri Bakanı düzeyinde yapılacak ilk ziyareti teşkil edeceği belirtildi.

Ziyarette Türkiye ile Arjantin arasında “Gümrük Konularında İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Anlaşması”, Paraguay ile ise “İkili Hava Ulaştırma Anlaşması” ve “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması” imzalanması öngörüldüğü ifade edildi.

Öte yandan Çavuşoğlu’nun, Dominik Cumhuriyeti’ni ziyaretinde iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel kuruluşlardaki işbirliği imkânlarının görüşüleceği, Meksika’yı ziyaretinde ise 2013 yılında kurulması kararlaştırılan İki Uluslu Üst Düzey Komisyon’un ilk siyasi komite toplantısının yapılacağı kaydedildi. 

editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu