Güncel

Diplomatik Rezillik! Hollandalı Polisten Bakan Kaya’ya Tehdit

Rotterdam’da konsolosluğa girişi engellenen Bakan Kaya’yı Hollandalı polisler tarafından diplomatik bir skandala daha imza atıp “Sizi içeri atabiliriz.

Hollanda polisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, Almanya’dan kara yoluyla geldiği Rotterdam’da Türkiye Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yol trafiğe tamamen kapatıldı.

SİZİ İÇERİ ATABİLİRİZ DİYEREK TEHDİT ETTİ

Başkonsolosluğa girmek isteyen Bakan Kaya ile Hollanda polisi arasında yaşanan diyalog ise tam bir skandala sebep oldu. Hollanda polisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’ya Hollanda’dayı bir an önce terk etmesi gerektiğini söyledi. Hollanda polisi, Eğer gitmediğiniz zaman başka uygulamalar yapılacaktır. Sizi içeri atabiliriz! diyerek diplomatik bir skandala imza attı.

Bakan Kaya ile Hollanda polisi arasında yaşanan o skandal diyalog:

Bakan Kaya:

Hareket özgürlüğümü kısıtlıyorsunuz, Ben kendi ülkemin topraklarına gideceğim.

Polis:

Hollandayı terketmenizi istiyoruz. Yoksa Özel tim sizi bekliyor. Şimdi arabanıza binip Almanya’ya gidebilirsiniz . Şimdi hemen çıkıp gidebilirsiniz.

Bakan Kaya:

Ben konsolosluk binasına gideceğim. Siz bana izin verene kadar buradayım. Hiçbir yere gitmeyeceğim.

Polis:

Gitmediğiniz takdirde başka uygulamalar yapılacak. Mesela sizi içeri alabiliriz.

Bakan Kaya:

İstediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz. Ben buradan tüm dünyaya sesleneceğim biraz sonra . Bu yaptığınız anti demokratik uygulamayla Hollanda olarak siz ifade özgürlüğünü, hareket özgürlüğünü, her türlü demokratik hakkımı şu anda ihlal ediyorsunuz. Burası benim ülkemin konsolosluğu ve siz benim oraya gitmeme izin vermek zorundasınız.

Polis:

Siz onu bakanlarla görüşün

STOP DİYE BAĞIRIP ENGELLENDİ

Bu konuşmanın hemen sonrasında Bakan Kaya rezidansa gitmek üzere harekete geçti. Polis bu defa “Kapalı oraya gittiğiniz takdirde arkadaşlar sizi uyaracaktır” sözlerin hemen sonrasında Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın önüne polis barikatı kuruluyor. ve polisler, stop, stop ” diye bağırarak Bakan Kaya’nın hareket etmesini engelliyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu