Güncel

Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın Duruşmaları Ertelendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekilleri Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın terör örgütü propagandası yapmak suçlaması ile yargılandığı dava 12 Mayısa ertelendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekilleri Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın terör örgütü propagandası yapmak suçlaması ile yargılandığı dava 12 Mayısa ertelendi.

HDP  Şanlıurfa milletvekili  İbrahim Ayhan,  Suriye’nin  Kobani kentinde çatışmalarda ölen iki teröristin fotoğrafını sosyal medya hesabından; ‘Anınız önünde saygıyla eğiliyoruz’ cümlesiyle paylaştığı,  Dilek Öcalan ise  Viranşehir’de güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen  PKK’lı terörist Mehmet Yılmaz’ın cenazesindeki davranışlarından dolayı ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan yürütülen soruşturma sonrası haklarında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Öcalan ve Ayhan’ın yargılandığı davanın 5’inci duruşması bugün 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  İbrahim Ayhan ve  Dilek Öcalan’ın katılmadığı duruşmasında söz alan avukat Sevda Özbingöl, her iki dosyayla ilgili eksiklerin giderilmesi için ek süre isteyince, duruşma 12 Mayıs’a ertelendi.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu