Sağlık

Dilek Çocukları Dünya Dilek Günü’nü İstanbul Akvaryumunda Kutlandı

İstanbul Akvaryum; hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştiren “Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish Türkiye’nin düzenlediği 29 Nisan Dünya Dilek Günü kapsamında dilek çocuklarını, ailelerini ve dernek gönüllülerini İstanbul Akvaryum’da ağırladı.

İstanbul Akvaryum, “Bir Dilek Tut, Make-A-Wish Türkiye’nin temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın düzenlediği ve 2010 yılından beri kutlanan “Dünya Dilek Günü” kapsamında kapılarını dilek çocuklarına açtı. Bu özel gün ile toplumda, dilek gerçekleştirme gücünün paylaşılmasına esin kaynağı olmayı amaçlayan dernek, aldığı destekle de hayati riskli hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini yerine getiriyor.

İstanbul Akvaryum bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen “Dünya Dilek Günü” kapsamında, “Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye” dilek çocuklarını, ebeveynlerini ve dernek gönüllülerini ağırladı. Konuklar, İstanbul Akvaryum’un Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 temasını ve 1 adet Amazon Yağmur Ormanı’nı gezerek unutulmaz bir gün yaşadı.

İstanbul Akvaryum’da, Karadeniz ile başlayan ve coğrafi rotayı takip ederek Pasifik’e kadar uzanan bir yolculuğa çıkan dilek çocukları, Türkiye’nin ilk kutup penguenlerinden köpekbalıklarına kadar pek çok canlı ile tanışma fırsatı da buldu.

 
 

İstanbul Akvaryum Hakkında;

 
 

17.000 nüfusuyla İstanbul Akvaryum, 2011 yılından itibaren dünya denizlerinde yaşayan balık türlerini yeni nesil teknoloji ve temalarıyla sergilemeye devam ediyor. Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 tema ve 1 adet Amazon Yağmur Ormanıyla görsel bir şölen sunan İstanbul Akvaryum, dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliğini de taşıyor. Dünya üzerinde oldukça nadir bulunan, palyaço balıklarından, limon köpekbalıklarına kadar pek çok türde balığı izleme fırsatı sunan İstanbul Akvaryum; alanları, ses ve ışıklandırma sistemleriyle de dünya denizlerinden sahneler sergiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu