Teknoloji

Dikkat! Watsapp Hesabınız Gerçekten Güvende mi?

Akıllı telefon kullanan hemen her kesin kullandığı ücretsiz mesaj uygulaması Watsapp Facebook tarafından satın alındıktan sonra dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak kayıtlara geçti. Peki Watsapp ne kadar güvenli? Hesabınız çalınabilir mi?

Akıllı telefon kullanan hemen her kesin kullandığı ücretsiz mesaj uygulaması Watsapp Facebook tarafından satın alındıktan sonra dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak kayıtlara geçti. Peki Watsapp ne kadar güvenli? Hesabınız çalınabilir mi?
 

WhatsApp Ne Kadar Güvenli? Hesabınızın Çalnması Mümkün mü?

Aslında WhatsApp uygulaması kullanım açısından oldukça güvenli bir uygulama olmasına karşın dikkatli olmazsanız ve uygulamanın yüklü olduğu cep telefonunuzu başkasına verir veya ortalarda bir yerlerde bırakırsanız hem başkaları anlık olarak mesajlarınızı görebilir hem de saniyeler süren bir işlem ile WhatsApp hesabınızı ele geçirerek sizin ruhunuz bile duymadan tüm yazışmalarınızı ve paylaşımlarınızı kendi telefonlarından izleyebilir hale gelebilirler.

Hesabı ele geçirme yöntemi daha çok aşırı kıskanç eşlerin veya ele geçirmeyi düşündüğü WhatsApp hesabından bir fayda sağlamayı umanların başvurabileceği bir yöntem olsa da özel hayatın gizliliğine aykırı bir durum oluşturacağından bu işlemin yapıldığını karşı taraf fark eder  ve dava açarsa bir suç işlemiş olacağınızdan ceza alabilirsiniz.

O yüzden ilk altın kuralınız asla telefonunuzu başkalarına vermemek olmalıdır. Olur da verseniz bile gözünüzü bir an olsun üzerinden ayırmayın. Çünkü arkanızı döndüğünüz birkaç saniye içinde bile işi bilen bir profesyonel WhatsApp hesabınızı ele geçirebilir.

WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?

Bir kişinin WhatsApp hesabını ele geçirerek yaptığı haberleşmeyi takip etmek istiyorsanız bunu yapan en başarılı ve iyi bilinen uygulama olarak  WhatsWeb For Whatscan adlı uygulama örnek gösterilebilir. Tam anlamıyla uygulamanın işi başka birisinin WhatsApp hesabını ele geçirmektir.
 

WhatsWeb For Whatscan uygulaması nasıl kullanılıyor?

– Öncelikle WhatsApp hesabını ele geçirmek istediğiniz kişinin telefonundan WhatsApp uygulamasını çalıştırarak hesabına girip yukarıdaki menüden WhatsApp Web bölümüne girmeniz gerekiyor. Karşımıza bir karekodu gelecek.

– Sonra kendi telefonunuzdan indirdiğiniz WhatsWeb For Whatscan uygulamasını açarak ekrana çıkan uygulamaya az önce diğer telefonda ekrana çıkan karekodu okuttuğunuzda iki cihaz birbirleri ile senkronize olarak çalışmaya başlar.

– Bu işlem bittiğinde sizin telefonunuzdan artık diğer telefonda kullanılan WhatsApp hesabına tümüyle erişim sağlanmıştır. Diğer bir deyişle; karşı tarafın WhatsApp’daki tüm içeriğini kendi telefonunuza aktarmış olursunuz.

WhatsWeb For Whatscan uygulamasının hem Android hem de IOS platformlarında çalışan sürümü mevcuttur Tamamen ücretsiz olarak telefonunuza yüklediğinizde 10 saniye içinde istediğiniz kişinin WhatsApp hesabını sadece QR kod okutarak ele geçirebilirsiniz.
 

En Fazla 2 WhatsApp hesabı Kullanabiliyorsunuz

Telefonunuza yüklediğiniz WhatsWeb For Whatscan uygulaması ile sadece iki ayrı WhatsApp hesabı kullanabiliyorsunuz. Rahat kullanabilir miyim diye de fazla endişe etmenize gerek yok zira uygulamanın kullanımı oldukça basit.

Özetlersek, bu yazıdan 2 önemli sonuç çıkartabiliriz. Bunlardan birincisi telefonunuza gerçekten sahip çıkın ve onu ne kimselerle paylaşın ne de ortalarda bir yerlerde bırakın. İkinci sonuç ise yüzde yüz güvenlik diye bir şey yoktur. WhatsApp uygulaması ne kadar güvenli olursa olsun bir anlık dalgınlığınızda hesabınız 10 saniyede çalınabilir. Sonuçta ne siz birinin WhatsApp hesabını çalın ne de hesabı çalınan kişi olun. Sadece çok dikkatli olun yeter…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu