Teknoloji

Dikkat Sosyal Medya Hesabınız Ele mi Geçirildi?

​Facebook’ta yaşanmış olan teknik sorun sebebiyle paniğe sebep oldu. Facebook’a giriş yapan kullanıcılar “Hesabınız ele geçirilmiş olabilir” uyarısı ile karşı karşıya geldi. Facebook’a her zaman olduğu gibi giriş yapan bazı kullanıcılar, sebebi belli olmayan bir sebep yüzünden hesaplar otomatik çıkış yaptı.


Tekrardan giriş yapmak için uğraşan kullanıcılar “Hesabınız ele geçirilmiş olabilir” uyarısı ile karşılaştı. Olay büyük paniğe sebep oldu ve diğer sosyal medya siteler sayesinde genel bir arıza oldu anlaşıldı.

GMAIL’DE DE AYNI SORUN OLMUŞTU

Geçen hafta Facebook’ta buna benzer bir sorun oldu. Ayrıca geçtiğimiz günde Gmail kullanıcıları da hesapları kendiliğinden otomatik olarak çıkış yaptı ve tekrardan giriş yapmak zorunda kalmışlardı. Şimdi bu sorunların bir benzeri Facebook kullanıcıları yaşıyor.

FACEBOOK AÇIKLAMA YAPTI

Söz konusu durum hakkında ise Facebook şu şekilde bir açıklama da bulundu:

Sistemimizde ortaya çıkan bir hata dan dolayı, normalde şüpheli bir hesap etkinliği olduğunda devreye girmesi gereken güvenlik protokolü, gereksiz şekilde devreye girdi. 

Şu an sorunu çözmüş durumdayız, ayrıca hatadan etkilenen hesapları da düzeltmeye devam ediyoruz. Yaşanan sıkıntı için özür dileriz.

Yukarıda belirtilen sorun sizin de başınıza geldi ise panik yapmanıza hiç gerek olmadığını söylemek isteriz. Yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı fecebook ekibi en kısa zamanda sorunu çözmüş olacaktır.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu