Güncel

Devlet Bahçeli’den Dikkat Çeken Yorum Arkasında Milletin Duası Var

​MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinde grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı milletimizin hayır duasını alarak muhataplarının karşısına çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı ABD’ye gitmekle çok isabetli bir karar almıştır.


İzmir Buca’dan Marmaris’e gitmek üzere yola çıkan minibüs şarampole yuvarlanmış 24 kardeşimiz yaşamını yitirmiştir. Yaşamlarını yitirenlere Allah’tan rahmet ailelerine sabır niyaz ediyorum. Yaralılara ise acil şifalar diliyorum.

Korkaklar hiçbir devirde başarı ve zaferin mimarı olmamıştır. Zorluklara boyun eğmeyen kahramanlar ise tarih sayfalarını yazmıştır. Şartlar ne kadar ağır olsa da tarihsel mizan da kahramanlar zamanlar üstü kalmayı başarmıştır. Tarihte yüzyıllarca yaşayanlar maceraperestler değil kahramanlardır.

MUSTAFA KEMAL EŞSİZ BİR DEVLET ADAMIYDI

Mustafa Kemal çağın dar kalıplarından taşan, milli ülkülere sırtını yaslayan büyük bir komutan eşsiz bir devlet adamıydı. Bu yüzden olacak ki Aziz Atatürk’e devamlı olarak saldırılar olmuştur ihtimal odur ki arkası da kesilmeyecektir. Bir avuç sözde tarihçi Atatürk’e dil uzatmıştır. Merhum annesi ve manevi kızıyla ilgili dedikodular çıkmışlardır. Aziz Atatürk’e dil atanların yediği içtiği haramdır. Türkiye’nin yüz karası beşinci sınıf sözde tarihçiler, tarihi şahsiyetlerimizden ne istiyorlar? Atatürk’e çatmanın gerçek payesi nedir?

VATAN HAİNLİĞİDİR

Atatürk’e çatmanın gerçek payesi nedir? Cahillik değilse, kesinlikle düşman sevindiren vatan hainliğidir. Bunlara sesleniyorum. Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi kesin. 2. Abdülhamit ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve haysiyetli iki yüzüdür. Yalan ve iftira bumerang gibi mutlaka geri dönecektir. Soyu sopu karışık olanlar ilk fırsatta ayaklanmaktadır.  Asılsız ve alçakça ithamlarla Atatürk’ü gözlerden düşüreceklerini sananlar varsa, ya zekaları kurumuş ya insanlıkları kaybolmuştur.

SAYIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MİLLETİMİZİN HAYIR DUASINI ALMIŞTIR

Sayın Cumhurbaşkanından sonra Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti vardır. Milletin hayır duası sayın Erdoğan’ın arkasındadır. Sayın Cumhurbaşkanı milletimizin hayır duasını alarak muhatapların karşısına çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı ABD’ye gitmekle çok isabetli bir karar almıştır. 

Şimdi sırada PYD ve YPG’nin belgelerini ortaya koymak. Sayın Erdoğan’ ‘Başımızın çaresine bakarız’ açıklaması oldukça anlamlıdır.

SAYIN CUMHURBAŞKANI YALNIZ DEĞİLDİR

ABD’nin önünde iki yol vardır: Ya YPG/PKK ile ilişkilerini güçlendirecek ya da müttefik Türkiye ile el sıkışacaktır. Ya düşmanlık, ya dostluk. Ya ihanete payandalık ya da daimi stratejik ortaklık. ABD için başka alternatif kalmamıştır. Katile silah sunmak insanlık değerlerini ayaklar altına almak demektir. ABD’nin yanlıştan döneceğini ümit ediyor, Türk Milletinin bir ve beraber olduğun, sayın Cumhurbaşkanının yalnız olmadığını kararlı bir şekilde söylüyorum.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu