Güncel

Dev Holding İle İlgili Bir Flaş Gelişme Daha Yaşandı

FETÖ bünyesinde faaliyet yaptığı iddia edilen Kaynak Holding’e ait yapılan soruşturmada holdingin eski yönetici ve ortaklarına yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 40 şahıstan 39’u tutuklanması talep edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığın tarafından, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet yaptığı gerekçesiyle yapılan soruşturma kapsamında Kaynak Holding’e bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticileri ve ortaklarının da aralarında olduğu şüphelilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 40 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinden sonra Anadolu Adalet Sarayına gönderilen 40 şüphelinin, soruşturması yapan Örgüt, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu savcısınca ifadeleri alındı.

39 ŞAHISA TUTUKLAMA İSTEMİ

Savcılık, 40 şüpheliden birini ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakırken, 39 şüpheliyi “terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütüne finans sağlamak” suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hâkimliğe gönderdi.

RAPOR SAVCILIKTA

Öte taraf, Kaynak Holding’e yönelik soruşturma kapsamında, holding ve bağlı şirketlerde yapılan aramalarda elde edilen dijital verilere ait emniyetin hazırladığı bin 71 sayfalık raporun savcılığa ulaştığı söylenildi. Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilere yönelik ise emniyet tarafından bin 725 sayfalık fezleke hazırlanıp savcılığa sunuldu.

KAYYUM ATANMIŞTI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığın Kaynak Holding’e yönelik soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet yaptığı için kayyum atanan holdinge bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticilerinin de aralarında olduğu 128 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul merkez 7 ilde 103 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda, zanlılardan 40’ı gözaltına alınmıştı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı