Gap

Destici Suriye’nin Sıfır Noktasında Akçakale’de

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Suriye’nin Sıfır Noktasında Akçakale’de Bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Akçakale temasları kapsamında Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Akçakale temasları kapsamında Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ı makamında ziyaret etti.
Belediye binası girişinde Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan tarafından karşılanan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyet Başkan Ayhan’la Akçakale ilçesine yapılan yatırımlar, belediye çalışmaları ve genel siyaset ile Cumhur ittifakı konusunda görüş alış verişinde bulundular.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek;”Öncelikle ilçemize tekrardan hoş geldiniz. İlçe olarak nüfusumuz 105 bin fakat 115 bin de Suriyeli misafir ağırlıyoruz. Suriye’ye yaklaşık olarak 95 kilometrelik bir sınırımız var.

 

 

Bugüne kadar yaklaşık olarak sirkülasyonlarla beraber 500 binin üzerinde Suriyeli ağırladık; yani 500 binin üzerinde Suriyeli Akçakale üzerinden diğer illerimize geçti. İlçe halkı olarak çok iyi bir misafirperverlik sergiledik. Bugüne kadar herhangi büyük bir kavga veya olumsuzluk yaşamadık şükürler olsun.

İlçemiz demografik yapı olarak %95’i Arap %4’ü Kürt ve %1’i de yerli halk dediğimiz Türkmenlerden oluşuyor.  İlçemiz milliyetçi bir ilçe devletinin milletinin yanında olan bir ilçe; Merhum Muhsin Başkan ve Merhum Alparslan Türkeş den dolayı da ilçe halkı sizleri seviyor. Biz de ilçe halk olarak devletin yanında kim varsa onları seviyoruz. Akçakale’mizde her evin çatısında bir Türk bayrağı görmek mümkündür. Ben tekrar sizlere ilçemize hoş geldiniz diyorum.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’de yaptığı açıklamada; Ben de başta peygamberler şehri Şanlıurfa’da ve ardından Akçakale’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu öncelikle ifade etmek istiyorum. Sayın belediye başkanımızı ziyaret ediyoruz ev sahiplikleri için kendilerine ve ilçe halkına Akçakale teşkilatına bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Tabi biz şu anda Suriye sınırına sıfır noktasındayız. Diğer tarafta kan gözyaşı iç savaş var. Buraya gelen 100 binlerce insan Akçakale’de şu anda Akçakale’den Türkiye’mizin dört bir yanına gidiyor. Akçakale kendi nüfusundan daha fazla Suriyeli barındırıyor. Ev sahipliği yapıyor, Ensarlık yapıyor, Kardeşlik yapıyor.
Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Akçakale aynı zamanda milli ve manevi değerlerimize bağlı bir ilçemiz. Yani bayrak inmesin ezan dinmezsin diyerek canlarını çekinmeden verecek olan insanların bulunduğu bir ilçemiz. İnşallah sınırımızın diğer tarafında Suriye’de Bir an önce iç savaş sona erer. Bölge hem savaştan kurtulur hem de terörden kurtulur barışa ve huzura kavuşur, kardeşe yaşamaya inşallah devam ederiz. Ben belediye başkanıma teşekkür ediyorum.

 

 

Hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum.

Rabbim ülkemizin milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin inşallah.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Akçakale Belediyesini ziyaretinde BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Çavcı, İl ve ilçe teşkilatı ile çok sayıda partili eşlik etti.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı