Kültür

Dergah Cami’nde O Tablo Sergiye Açıldı

İstanbul ve Ankara’dan sonra Şanlıurfa’da sergilenen “Tuvale nakşedilmiş sır” tablosu Şanlıurfa Valisi Göngör Azim Tuna tarafından açılışı gerçekleştirilerek meraklılarına sunuldu

İstanbul ve Ankara’dan sonra Şanlıurfa’da sergilenen “Tuvale nakşedilmiş sır” tablosu Şanlıurfa Valisi Göngör Azim Tuna tarafından açılışı gerçekleştirilerek meraklılarına sunuldu.

Ressam Ziya Buyuk tarafından iki yılda tamamlanan tablonun sergi açılışında konuşan Vali Tuna, Kur’an-ı Kerim’in her harfinin çok kıymetli olduğunu belirterek, okudukça ve anladıkça kıymetinin ne kadar büyük olduğunun anlaşılacağını dile getirdi.

Ortaya çıkardığı eserden dolayı Ressam Ziya Buyuk’u tebrik eden Vali Tuna, bu tür çalışmalarla aynı zamanda gönül köprülerinin de inşa edildiğini kaydetti.

Ressam Ziya Buyuk ise açılış öncesinde tablo hakkında bilgiler vererek, tablonun İstanbul ve Ankara’dan sonra Şanlıurfa’da sergilendiğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından beş metrelik tuvale Nakşedilmiş Kur’an-ı Kerim Dergah Cami içerisinde sergilendi.

Sergiye gelen vatandaşlara ayrıca Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kırmızı gül dağıtıldı. Sergi 22 Nisan’a kadar görülebilecek. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu