Biyografi

Deprem Olan Köyü Ziyaret Yaptı

6 Şubat’ta Çanakkale Ayvacık ilçesinde olan depremden sonra kurtarma ve yardım çalışmaları tüm hız devam ediyor. Esra Erol bizzat giderek Yukarıköy’e moral verdi.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat’ta olan ve 5,3 şiddetindeki depremde en çok hasar gören yer ise Yukarıköy köylülerin yüzü Esra Erol’un ziyaret yapmasıyla birlikte güldü.

KORKUYA RAĞMEN YÜZLERİ GÜLÜMSÜYOR

Deprem en çok hasar verdiği Yukarıköy’e AFAD ve Kızılay ekiplerin yanı sıra sivil toplum örgütleri ve bazı hayırseverler tarafından da çeşitli yardımlar yapıldı. Bölgeyi ziyaret yapanlar arasında izdivaç program sunucusu Esra Erol da vardı. Yukarıköy sakinleri ile samimi fotoğraf çektiren Esra Erol,” Devamlı olan deprem korkularına rağmen hala gülümseyen insanlar Ayvacık/yukarıköy sakinleri.” diyerek fotoğraf paylaşımda buulndu.

MUHTAR AZASI YARDIMLAR İÇİN TEŞEKKÜR YAPTI

Köy halkı, depremin ilk günden itibaren AFAD, Kızılay, Ayvacık Belediyesi ve çevre belediyelerin yanı sıra birçok dernek ve kurumun gönderdiği yiyecek, giyecek, barınma ve ev eşyalarını teslim almaya devam ediyor. 

Yukarıköy Muhtarlığı Azası Ahmet Kurt, yardımlardan memnuniyetini dile getirerek, “Şu anda bir ihtiyacımız yok. Devletimize ve yardım yapan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.

YENİ BİR KÖY YARATMIŞLAR

Esra Erol ise bu yardımların altını çizerek, ekiplere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

AFAD ekibiyle fotoğraf paylaşan Esra Erol, “Çok şükür devamlı hertürlü ihtiyaçlar karşılanıyor yeni bir köy yaratmışlar @turkkizilayi @AFADBaskanlik” yorumunu yaptı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu