Gap

DEDAŞ Bu Kez Camilere Kaçak Elektrik Cezası Kesti

Gün geçmiyor ki Dicle Elektrik A.Ş. nin keyfi bir uygulaması olmasın! Bu kez yaşanan olay pes dedirtecek cinsten! Şanlıurfanın Siverek ilçesinde bazı camilere kaçak elektrik cezası kesmesi cami cemaati ile din görevlilerini karşı karşıya getirdi.

Gün geçmiyor ki Dicle Elektrik A.Ş. nin keyfi bir uygulaması olmasın! Bu kez yaşanan olay pes dedirtecek cinsten! Şanlıurfanın Siverek ilçesinde bazı camilere kaçak elektrik cezası kesmesi cami cemaati ile din görevlilerini karşı karşıya getirdiği iddia edildi.

Diyanet-Sen Siverek Temsilcisi Ramazan Öz, DEDAŞ’ın ilçedeki camilere kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle ceza uyguladığını, bu durumun cami görevlileri ile cami cemaatini karşı karşıya getirdiğini savundu.

Duruma tepki gösteren Öz, yetkililere seslenerek bu yanlıştan dönülmesini istedi.

Öz, “DEDAŞ keyfi uygulamalarla her camiye yüksek meblağlarda kaçak elektrik cezaları kesmiştir. Cami görevlileri de yüksek gelen elektrik faturalarından kurtulmak amacıyla klimaları kapatmak zorunda kalıyor. Durumu her ne kadar cami cemaatine anlatsak da bizleri anlamayarak üst mercilere şikâyet ediyorlar. DEDAŞ’ın bu uygulaması bizleri cami cemaatini karşı karşıya getiriyor,  cami cemaatini camiden soğutuyor. DEDAŞ yetkililerinden ricamız camilere kestiği cezaları affederek, Diyanet yetkilileri ile görüşüp elektrik faturaları ile ilgili orta yolu bulmalarıdır.” dedi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı