Güncel

DAKA 3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme Sertifikası Verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğünce hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimini başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğünce hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimini başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.
 

DAKA Teknik Destek Programı kapsamında özel yetenekli öğrenciler ve öğretmenleri için “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi çerçevesinde eğitimini tamamlayan 32 öğrenciye selikaları verildi.

Van Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen sertifika törenine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün, Şube Müdürü Fatih Karakuş, İpekyolu İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Nihat Kardaş ve Metin Demir, proje koordinatörü ve öğrenciler katıldı.

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Yusuf Gökçenay, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü M. Refik Bayram, son yıllarda DAKA programlarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Bu yıl iki projeyle DAKA’ya başvuruda bulunduk. Bunlardan biri 3D yazılım, diğeri ise yapay zekâ projeleridir. 3D yazlım eğitimlerine öğrencilerimiz 2 gün boyunca çok yoğun bir şekilde çalıştı ve büyük emekler harcadı. Yoğun emekler sonucu öğrencilerimiz 3D yazılımını öğrenmiş oldu. 3D yazıcılar gittikçe yaygınlaşıyor ve fiyatları da her geçen gün düşüyor. Belki de ileride eğitim gören her öğrencimizin bir 3D yazıcısı olacaktır.” dedi.

3D yazlım eğitimlerinin ardından, yapay zekâ ile ilgili eğitim vereceklerini sözlerine ekleyen Gökçenay, sözlerini şöyle devam etti: “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğü adına eğitimleri verdik. Onların desteğiyle bu güne kadar getirebildik. DAKA da bu eğitimleri destekledi. 2 gün süren 3D eğitimlerimizin ardından bu pazar günü de aynı ekiple yapay zekâ eğitimlerine başlayacağız. DAKA’ya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürümüze ve şube müdürümüze, ilçe milli eğitim şube müdürlüğümüze teşekkür ederiz.”

Sertifika dağıtım töreninde “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün tarafından verildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı