Güncel

Cumhurbaşkanlığından İsviçre’ye Çok Sert Tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsviçre’yi bugün PKK yandaşları yaptığı miting sebebiyle kınadı, “İsviçre hükümetini sorumlulardan hesap sorulması ve gelecekte benzer olaylar yaşanmaması için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.

İSVİÇRE HÜKÜMETİNİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERMEYİ BIRAKMAYA DAVET EDİYORUZ

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsviçre’de PKK yandaşları tarafından organize edilen mitingle ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayınladı. İsviçre hükümetinin terör örgütlerine destek vermeyi bırakması istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İsviçre makamlarının bugün PKK yandaşları tarafından yapılan teröre destek mitingine izin vermesini en güçlü şekilde kınıyoruz. Her fırsatta Türkiye ve Avrupa’daki Türk toplumu aleyhine adımlar atanların PKK’ya ait sembol ve sloganlara göz yumması kabul edilemez. Terör örgütü tarafından yapılan bu etkinlikte açıkça Cumhurbaşkanımızın hayatına kastedilmesi çağrısında bulunulması karşısında “barışçıl gösteri” bahanesine başvuran İsviçre hükümetini terör örgütlerine destek vermeyi bırakmaya davet ediyoruz. 

Teröristlere meşru aktör muamelesi yapmanın izahı mümkün değildir. Yapılanlar açıkça teröre destek olmaktır. İsviçre hükümetini sorumlulardan hesap sorulması ve gelecekte benzer olaylar yaşanmaması için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu