Gap

Cumhurbaşkanı Şanlıurfa’da Halka Hitap Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü dolayısı ile katılacağı kutlamalarda halka hitap edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 11 Nisan Salı günü Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bamyasuyu Mahallesi’nde düzenlenecek mitingde halka hitap edecek.
Bir gün öncesinde mitingin yapılacağı alana gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik çalışmaları ve hazırlıkları yerinde inceleyerek gerekli talimatları verdi. 
Şehrin tam merkezinde bulunan Abide Kavşağının hemen altında bulunan alanda yapılacak miting sebebi ile bir gün öncesinden söz konusu kavşağın güney tarafı araç ve insan trafiğine tamamen kapatıldı. 
Şehirde trafiğin yer yer tıkanma noktasına geldiği ve vatandaşların bu duruma tepki gösterdiği gözlemlendi. 

Okullar Miting Günü Tatil 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00’da Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. yılı dolayısıyla yapılacak etkinliğe katılacak.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Erdoğan’a fahri hemşehrilik beratı verecek.
Tören öncesinde şehirde tüm kamu kurumları seferber oldu, otobüsler iki gün süreyle ücretsiz yolcu taşıyacak.
Valilik de bir açıklama yaparak okulları bir gün süreyle tatil etti.
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada ”Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı dolayısıyla İlimiz genelinde ilk ve orta dereceli tüm okullar Valiliğimiz kararıyla 11 Nisan 2017 tarihinde, bir gün süreyle tatil edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu