Güncel

Cumhurbaşkanı Patlamada Yaralananları Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da yaşanan patlamada yaralanan mağdurları hastahanede ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Beşiktaş’ta düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen cenaze töreninin ardından, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine geçerek, saldırıda yaralananları ziyaret etti.

Daha sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktorlardan ve yetkililerden yaralılarla ilgili bilgi aldı; yaralıları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastane çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının genel olarak iyi olduğu ve durumlarının kendisini umutlandırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıda şehit olanların sayısının 38, yaralıların sayısının ise 155 olduğunu açıkladı.

Dün oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçında görevli olan polislerin, maçın sağlıklı, huzur içinde gerçekleşmesi, seyircilerin evlerine, şehirlerine güvenli bir şekilde uğurlanması için millî bir görev yaptıklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ardından bunlar kalleşçe, alçakça, otobüslerine binmek üzere hazırlıklarını yapan bu genç aslanlarımıza, çevik kuvvetin mensuplarına el yapımı bomba yüklü araçla, her iki noktada saldırıyor ve böyle içimizi sızlatan tabloyla karşı karşıya kalıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, “Ama şunu bilmeleri lazım ki; bunlar yanında kalmayacak, bunları yanlarına koymayacağız, daha ağır bedel ödeyecekler, bunu bir defa bilmeleri lazım” dedi.

Saldırıda kullanılan patlayıcının türüne ilişkin bir detayın olup olmadığı yönündeki soruyu Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun incelemelerinin hâlen yapıldığını; inceleme tamamlandıktan sonra detayların İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacağını söyledi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu