Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinyali Verdi AK Parti’de Gençleştirme Operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gençlere yapmış olduğu konuşmada ” Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz.

BEN SİZLERDEN ÇOK ÜMİTLİYİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikbalimiz olan siz gençlerle bir araya gelmekten her daim mutlu olmuşumdur. Gençler benim için hep motivasyon kaynağı olmuştur. Gençlik döneminde yapılan hiçbir şey boşa gitmez. Bazıları yeni nesille ilgili karamsar olduklarını görüyorum. Ben yeni nesilden çok ümitliyim. 

KIZIL ELMA SİZE EMANET

Bir sonraki kızıl elmamız olan 2053 sizlere emanettir. 

2013 senesinden bu zamana gelene kadar başımıza gelenler istiklal Savaş’ından sonraki en büyük saldırılardı. Seçme ve seçilme yaşını 18’e getirdik.

Birileri ne dedi? Çoluk çocuğa mı bırakacağız dediler. 

Hayır dedik. Biz gençlerimize bir ufuk çizdik. Artık reformları siz yapacaksınız. Devrimleri siz yapacaksınız. Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz.  Sessiz devrimleri biz yaptık. 

TARİHİMİZİ BİZE OKUTMADILAR

Bizim tarihimizle bağımızı kopardılar. Bizim okuduğumuz tarih kitaplarında garip garip şeylerle geçmişi olan bir tarih okuduk. Anlı şanlı tarihimizi bize okutmadılar. Müfredatımızı tekrardan gözden geçireceğiz. Tarih sadece geçmiş değil, geleceğimizi aydınlatan bir fenerdir. 

Osman bey boy beyi olduğunda 23 yaşındaydı. Fatih ilk olarak tahta geçtiğinde 13 yaşındaydı. Böylesine şanlı bir ecdadı bize öğretmediler. Fetih ruhuyla yetişseydik geleceğe başka türlü bakacaktık. Gazi Mustafa Kemal 38 yaşında Samsun’a çıktı. Gittiğim ülkelerin çoğunda 20’li yaşlarda bakanlar görüyorum. Trilyonlarca liralık şirketleri yönetenleri görüyorum. Bizde niye olmasın? 

BU TOPRAKLARI VATAN YAPANLAR

Yarın yapacağımız kongre sonrası gençlerimizin yolunu daha da açmış olacağız. 19 Mayıs Türk tarihinde sayısız yeni başlangıçlardan biridir. Rastgele değildir.  Ne diyor Yunus Emre:  Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm Yiğit iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi

İşte bu toprakları vatan yapanlar toprağa düştüğünde gözümüzden yaşlar akıyor bazen de gönlümüze akıyor. Terör örgütlerine karşı muhteşem bir mücadele devam ediyor. Onlar bizim iftihar vesilemiz. Allah onlardan razı olsun.  15 Temmuz’da tankların önüne çıkan gençlerimiz olmasaydı bu alçak FETÖ bu kahpe FETÖ başka şeyler yapacaktı. 

Gençler sanatta da, bilimde de her alanda sizlerden çok iyi şeyler bekliyoruz.  Gençler okuyup, düşüneceksiniz, uygulayacaksınız ve neticelendireceksiniz.  Siyaset iyi bir insan yönetme sanatıdır. 

VATAN ÜZERİNDE HESAP YAPANLAR BEDELİNİ ÖDEYECEK

2002’den beri eğitim alanında büyük ilerlemeler kaydettik. Milli bütçeden en büyük payı Milli Eğitime verdik. Dershaneleri kapattık. Terör örgütü senede sadece buradan 1 milyar dolar kazanıyorlardı. Vatanımız üzerinde hesap yapanlar bedel ödemeye devam etmiş olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu