Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Partiye Sırtını Dönen Kimse İflah Olmadı Demişti O İsimler Davet Edilmedi

​100 bin kişi katılması beklenen AK Parti Kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Gül’e özel kurye ile davetiye gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer ise çağrılmadılar.

AK Parti kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında olduğu çok sayıda kişiye davetiye gönderildi. Gül’ün yanı sıra partide bugüne kadar görev yapmış isimler de kongreye davet edildi. Fakat parti kademelerindeki görevlerinden sonra partiden istifa eden ya da partinin, yollarını ayırdığı isimlere davetiye gönderilmedi.
  
Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın organize yaptığı kongreye ait hazırlıklar son aşamaya gelindi. Kongreye yabancı misyon şefleri ve büyükelçilikler davet edildi, ilk defa Almanya’daki UETD organizasyonundan kalabalık bir katılım olacak. 

İllerden gelecek olan partililer ve davetlilerle birlikte Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak olan 3. Olağanüstü Kongreye 100 bin kişi dolayında bir katılım olması bekleniyor.

ABDÜLLATİF ŞENER İDRİS NAİM ŞAHİN ERTUĞRUL YALÇINBAYIR’A DAVETİYE YOK
  
Kongre için, parti kurucuları başta olmak üzere bugüne kadar parti yönetim kademelerinde görev yapmış isimler ve eski milletvekillerine davetiye gönderildi. Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.
  
ABDULLAH GÜL’E ÖZEL KURYE İLE DAVETİYE
  
Lakin TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç başta olmak üzere çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yerini aldı. Gül’ün davetiyesi ise, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.
  
KARTLA GİRECEKLER
  
Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez’de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, delege kartı hazırlanan isimler arasındaydı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu