Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sürpriz Destek Sonuna Kadar Yanınızdayız

​Makedonya İslam Birliği Başkanı Recepi, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına ait Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup gönderdi.

Makedonya İslam Birliği (Diyanet İşleri Başkanlığı) Başkanı Süleyman Recepi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermiş olduğu mektupta, “Hazreti İbrahim’e su taşıyan karınca misali, tarafımızı belli etmek açısından, hem şahsım hem başında bulunduğum Makedonya İslam Birliği hem de Makedonya Müslümanları adına sonuna kadar sizinle beraber olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Mektubunda, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesinde Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediğini söyleyen Recepi, başarıyla neticeleneceğine inandığı halk oylamasının, gerçek anlamda özgürleşme adına Türkiye’ye, İslam alemine, Balkanlar’a ve dünyadaki tüm mazlumlara bir ümit ışığı ve rehber olması temennisinde bulundu.

Bütün dünya hayretler içinde izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dik duruşuyla başta İslam alemi olmak üzere dünya üzerinde ne kadar ezilmiş ve hor görülmüş insan var ise hepsi saygı duyduğu bir dünya lideri haline geldiğini söyleyen Recepi, konuşmasına şöyle devam etti:

Bu şartlar altında, selefinizden devraldığınız ve büyük buhranlar içinde kıvranan Türkiye Cumhuriyeti’ni, hem başbakan hem cumhurbaşkanı olarak kısa zamanda zirveye çıkardığınızı bütün dünya hayretler içinde izledi. Büyük bir kararlılık ve imanla ilerlediğiniz bu yolda, Türkiye’nin şahlanışını hazmedemeyen şer odakları, her fırsatta başta şahsınız olmak üzere Türkiye’yi yoğun saldırıların hedefi haline getirdi. 

Farklı şekil ve formlarda olan, ‘üst akıl’ tarafından hazırlandığı ve FETÖ tarafından uygulamaya koyulduğu bütün delilleriyle açıkça belli olan bu saldırıların en şiddetlisi, 15 Temmuz’daki darbe girişimidir.

Recepi, Türkiye’nin gerçek anlamda demokratikleşmesi ve bütün prangalarından kurtulması için 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte olduğunu söyledi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu