Gap

Çöken Barınağın Altında Kalan 40 Hayvan Telef Oldu

Şanlıurfanın Siverek ilçesine 20 km mesafede bulunan Kısıksu (Anasi) Mahallesi’nde içerisinde 100 hayvan bulunan ahır yoğun yağışlardan dolayı çöktü 40 hayvan telef oldu.

Şanlıurfanın Siverek ilçesine 20 km mesafede bulunan Kısıksu (Anasi) Mahallesi’nde  içerisinde 100 hayvan bulunan ahır yoğun yağışlardan dolayı çöktü 40 hayvan telef oldu.

Siverek ilçesinde etkili olan yağışlardan dolayı içerisinde 100 küçükbaş hayvan bulunduğu barınak çökmesi sonucu 40 küçükbaş hayvan telef oldu.

Olay, Siverek ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kısıksu (Anasi) Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre,  2 günden beri etkisini sürdüren yoğun yağışlardan dolayı içerisinde 100 küçükbaş hayvan bulunan M. Ali Kurtboğan’a ait direkli kerpiç ahır çöktü. Çok sayıda küçükbaş hayvan çöken direk ve kerpiçlerin altında mahsur kaldı.

Mahalle sakinlerinin haber vermesi sonucu olay yerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri ve mahalle sakinlerinin çalışmaları sonucu çok sayıda küçükbaş hayvan göçük altından çıkarılırken, 30 bin değerindeki 40 küçükbaş hayvan telef oldu.

Ahır sahibi M.Ali Kurtboğan,  “Sabah namazına kalktığımda dışarıdan ses geliyordu, dışarı çıktığımda ahırın bozulduğunu gördüm. Komşularıma ve jandarma ekiplerine haber verdim. Daha sonra göçük altındaki hayvanları kurtarmaya çalıştım. Bir senelik emiğimiz boşuna gitti, hepsi telef oldu. Çoluk çocuğumuz perişan oldu. Geçicimizi bu hayvanlarla sağlıyorduk, bunlarda telef oldu. 40 tane koyun en az 30 bin TL’ye yakın zararımız oldu.” dedi. 

Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu