Teknoloji

Çiftlik Banktan Sonra Bir Vurgun Daha

Çalışmadan para kazanmak isteyen insanarın cazip yeri olan ve Bitcoine rakip olarak gösterilen Türkiye’nin ilk digital para birimi Turkoin battı.


Çalışmadan para kazanmak isteyen insanarın cazip yeri olan ve Bitcoine rakip olarak gösterilen Türkiye’nin ilk digital para birimi Turkoin battı. 

Toplamda 1 Milyar TL’lik bir vurgun yaparak ortadan kaybolan Hiper A.Ş yönetici kadrosu ve CEO’su Sadun Kaya’dan uzun süredir haber alınamıyor. Çiftlik bank gibi bir dolandırıcılık çetesi gibi gözüken hiperden magdur olan halk soluğu şirket tesislerinde aldılar. Şirkete giden halk karşılarında muhattap bulamadıklarını dile getirdi.

Vatandaş aldıkları son haberler ile şoka girdiler

Reklam amaçlı 22 akif kullanıcısına son model lüx araba hediye eden şirketin sloganı 1500 tl yatır 250 tl kazan bu cazip kazanç yolunu tercih eden binlerce hiper kullanıcısı bundan sonra ne yapacaklarını kara kara düşünüyorlar. İddialar göre parayı toplayan yöneticiler yurtdışına firar etti.

Konuyla ilgili olarak Anafis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya’ya telefonla ulaşıldı. Kaya, Gümrük Bakanlığı’nın incelemesine kadar sistemin kusursuz çalıştığını dile getirirken, ortakların kendisini suçladığını ancak asıl kandırılan tarafın kendisi olduğunu dile getirdi. “Sistemde toplanan paradan benim hesabıma 30 milyon TL geldi. Diğer ortaklar benden habersiz 400 milyon TL toplamış. Şu an herkes suçu bana atmak istiyor. Bana dekont gönderenlere ödeme yapıyorum.” diyen Kaya, şöyle devam etti: Bankalar, bakanlık incelemesine paralel hesapları bloke etti. Ödemelerimiz aksadı. Sistem de tıkandı. Oyuna geldim. Bu işten aklanınca kendimi titan ve networking pazarlama ile mücadeleye adayacağım”.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu