Güncel

CHP Şanlıurfa’da 6 ilçede belediye Seçimlerine Girecek

Cumhuriyet Halk Partisi Partisi meclisi toplantısında aralarında Şanlıurfanında bulunduğu 6 ilçede belediye seçimlerine girme kararı aldı.

Şanlıurfa’da CHP’li Belediyeler Olacak

Şanlıurfa Milletvekili Aziz AYDINLIK yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları ifade etti: Önümüzdeki yerel seçimlerde Şanlıurfa’mızda Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin olacağına dair inancım tamdır. Hemşehrilerimiz kapısı ardına kadar açık olan belediye başkanlarını, sokak sokak, kapı kapı hizmet veren belediye başkanlarını hasretle beklemektedir. Artık derde derman belediyecilik Şanlıurfa’da da olacaktır. Bu konu üzerine uzun süredir çalışmalarımız devam ediyor; ilerleyen haftalarda da diğer adaylarımızı kamuoyuna duyuracağız. Bizim işimiz, vatandaşlarımızın yüzü gülsün diye gece gündüz hizmet etmektir. Bakınız Türkiye’de insani gelişmişlik düzeyi en yüksek 30 ilçeden 20’sini Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları yönetmektedir. Aynı şekilde yapılan araştırmalarda Türkiye’nin en mutlu il ve ilçelerini Cumhuriyet Halk Partisi yönetmektedir. Bizler istiyoruz ki hemşehrilerimizin de artık yüzü gülsün, hemşehrilerimizin de artık “her an yanında hissettikleri” bir belediye olsun. O nedenle 2002 yılından sonra Şanlıurfa’dan Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil eden bir milletvekili olarak söylüyorum ki “bu seferde yıllar sonra Şanlıurfa’da CHP’li belediyeler olacak”. Rabbimin izni, milletimizin desteğiyle gümbür gümbür geliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Toplantısında partimizin 140 belediye başkan adayı belirlenmiştir. Aralarında Şanlıurfa’mızın 6 İlçesinin Belediye Başkan Adayları da bulunmaktadır. Belirlenen belediye başkan adaylarımız aşağıdaki gibidir:

 
1) Akçakale: Ahmet GEÇİT
2) Halfeti: Ekrem MORÇİÇEK
3) Harran: Mehmet İNGİN
4) Hilvan: Abuzer BEBE
5) Suruç: Kemal EŞSİZ
6) Viranşehir: Şehmus DODUKANLIOĞLU

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı