Güncel

Cezalarını Okul ve Cami Temizleyerek Çekiyorlar

Muş’ta, denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerden oluşturulan bir ekip, okul ve camilerin temizliğini yapıyor.

Muş’ta okul ve camilerin temizliği, denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerden oluşturulan mobil temizlik ekibi tarafından yapılıyor.

Muş Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, yaptığı açıklamada denetimli serbestlik sistemi kurulduğundan bu yana, haklarında kamu cezası yaptırımı uygulanan hükümlülerin, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlar ile ibadethanelerde çalıştırıldığını, bu kapsamda kent genelinde 68 hükümlünün cezalarının infaz edildiğini söyledi.

Sönmez, “2017 Ocak ayı itibarıyla Muş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından kamu hizmeti yaptırımının daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilebilmesi amacıyla toplu çalıştırma yoluyla mobil temizlik ekibi oluşturulmuştur. Toplu çalıştırma yoluyla oluşturulan mobil ekip ile öğrencilerin eğitim görmediği gün ve saatlerde ilde bulunan tüm okulların detaylı bir şekilde temizlenmesi amaçlandı. Yapılan bu kamu hizmeti çalışması neticesinde okul müdürlerinden çok olumlu geri dönüşler alınmış ve yapılan bu uygulamadan oldukça memnun kaldıkları gözlemlenmiştir. Ayrıca bu uygulamanın sürekli hale gelmesini arzuladıklarını bildirmişlerdir. Yapılan bu kamu hizmeti çalışması neticesinde İl Müftülüğüne bağlı cami imamlarından çok olumlu geri dönüşler alınmış ve yapılan bu uygulamadan oldukça memnun kaldıkları gözlemlenmiştir.” dedi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı