Gap

Ceylanpınar’da İki Köyün Kültür Evi Projesi Tamamlandı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “Her Mahalleye Bir Kültür Evi” projesi kapsamında yapımı devam eden Seydo Atilla Kültür Evinin çalışmalarını yerinde inceledi.
Ensar Mahallesi Kültür Evinin İnşası Hız Kazandı


Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “Her Mahalleye Bir Kültür Evi” projesi kapsamında yapımı devam eden Seydo Atilla Kültür Evinin çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında Fen İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Altun’dan bilgi alan Başkan Atilla, 2 ay içerisinde kültür evinin tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını belirtti. Kültür evlerinin ilçenin sosyal yaşantısına katkı sunduğunu belirten Başkan Atilla, “Vatandaşlarımız taziyelerini özel gün ve gecelerini kültür evlerinde yapıyorlar. Budan dolayı her mahalleye bir kültür evi yapmayı kendimiz hedef olarak belirledik. İnşallah kültür evi olmayan mahallemiz kalmayacak” diye konuştu.
Mahalle sakinlerinden Ramazan Özçimen de yaptığı hizmetlerden dolayı başkan Atilla’ya teşekkür etti. Ceylanpınar’ın Menderes Atilla gibi çalışkan bir belediye başkanı olduğu için şanslı olduğunu ifade eden Özçimen, “Belediyemizin bütün çalışmalarından memnunuz. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Her Mahalleye bir Kültür Evi projesi kapsamında yapımı devam eden kültür evi hakkında bilgi veren Başkan Atilla, çalışmaların süratle devam ettiğini söyledi. Kış dolayısıyla kısa bir süreliğine ara verilen çalışmaların yeniden başladığını belirten Başkan Atilla, Ensar Mahallesi Kültür Evinin 3 ay içerisinde tamamlanıp ilçe halkına hizmet vereceğini belirtti. Başkan Atilla, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fen İşleri Başkan Yardımcım Mehmet Altun’la beraber Ensar Mahallemizde yapılan Kültür Evimizin inşaatını ziyaret ettik. Kış dolayısı ile çalışmaları ara verilmişti. Havaların düzelmesiyle çalışmalar yeniden başladı. Yakın bir tarihte Ensar Mahallesi Kültür Evini mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız. Ensar Mahallesi Kültür Evi yaptığımız 60’ıncı Kültür Evi. 18 kültür evinde çalışmalarımız devam ediyor.  Üç ay içerisinde kültür evinin yapımını tamamlamayı hedefliyoruz. Şimdiden mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Editör Ramazan Cengiz

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu